Larunbata, uztailak 6



15:00
18:00

Sanferminak Karmen karrikan

Herriko Taberna, Iruñea | Kontzertua

Egunero programazio kulturala Herriko Tabernan eta Arrano Elkartean.

Sanferminak Karmen karrikan Herriko Taberna

Egunero programazio kulturala Herriko Tabernan eta Arrano Elkartean.


18:00

Iruña All Stars Brass Band

O plaza, Iruñea | Kontzertua

Baratxuri plazatik abiatuko dira 18:00etan eta 20:59etan mantxako astoaren itzulera egingo dute O plazara.

Iruña All Stars Brass Band O plaza

Baratxuri plazatik abiatuko dira 18:00etan eta 20:59etan mantxako astoaren itzulera egingo dute O plazara.


Irrintzi Peñaren egitaraua Sanferminetrarako

Irrintzi Peña, Iruñea | Jaiak

Jarduerak Uztailak 8: TXIKIEN EGUNA EGUNEKO EGITARAUA:  12:00 Urtean jaiotako bazkideei zapiak banatuko zaizkie. 12:30 Peñatik Santo DOmingo merkatura visita eta hamaiketakoa Abaurrea haragitegiaren eskutik.  14:00 Peña Txikiaren argazkia. San Jose Plazan 14:30 Bazkaria Peñan 15:30 Jolasak San Jose plazan. 18:00 Karaoke Txikia   Uztailak 9: BAZKIDEAREN EGUNA EGUNEKO EGITARAUA: 12:30 Hamaiketakoa peñan, txarangak alaituta. 13:30 Irteera auzotik txarangarekin 14:30 Peñaren argazkia San Jose plazan 15:00 Bazkari herrikoia Peñan 18:00 KARAOKEA   Uztailak 12: BABARRUNJATEA EGUNEKO EGITARAUA  11:00 Oblatasera bisita   13:30 Txarangak alaitutako bermut-a   14:30 Bazkari popularra peñan, babarrunjatea.  18:00 Kalejira txarangarekin   Uztaila 13 de julio EGUNEKO EGITARAUA  10:30 Hamarretakoa (Zainzuriak, urdaizpikoa, bgetekia tomatearekin, izozkia, Kafea eta kopa)

Irrintzi Peñaren egitaraua Sanferminetrarako Irrintzi Peña

Jarduerak

Uztailak 8: TXIKIEN EGUNA

EGUNEKO EGITARAUA: 

12:00 Urtean jaiotako bazkideei zapiak banatuko zaizkie.

12:30 Peñatik Santo DOmingo merkatura visita eta hamaiketakoa Abaurrea haragitegiaren eskutik. 

14:00 Peña Txikiaren argazkia. San Jose Plazan

14:30 Bazkaria Peñan

15:30 Jolasak San Jose plazan.

18:00 Karaoke Txikia

 

Uztailak 9: BAZKIDEAREN EGUNA

EGUNEKO EGITARAUA:

12:30 Hamaiketakoa peñan, txarangak alaituta.

13:30 Irteera auzotik txarangarekin

14:30 Peñaren argazkia San Jose plazan

15:00 Bazkari herrikoia Peñan

18:00 KARAOKEA

 

Uztailak 12: BABARRUNJATEA

EGUNEKO EGITARAUA

 11:00 Oblatasera bisita 

 13:30 Txarangak alaitutako bermut-a 

 14:30 Bazkari popularra peñan, babarrunjatea.

 18:00 Kalejira txarangarekin

 

Uztaila 13 de julio

EGUNEKO EGITARAUA

 10:30 Hamarretakoa (Zainzuriak, urdaizpikoa,

bgetekia tomatearekin, izozkia, Kafea eta kopa)


Bullicio peñaren egitaraua Sanferminetarako

Bullicio Pamplones Peña, Iruñea | Jaiak

Bullicio Pamplones peñak egitarau anitza prestatu du Sanferminetarako

Bullicio peñaren egitaraua Sanferminetarako Bullicio Pamplones Peña

Bullicio Pamplones peñak egitarau anitza prestatu du Sanferminetarako


Muthiko Alaiak peñaren egitaraua Sanferminetan

Muthiko Alaiak peña, Iruñea | Jaiak

Muthiko Alaiak peñak ekitaldi ezberdinak antolatu ditu sanferminetarako

Muthiko Alaiak peñaren egitaraua Sanferminetan Muthiko Alaiak peña

Muthiko Alaiak peñak ekitaldi ezberdinak antolatu ditu sanferminetarako


Donibane peñak bere egitaraua proposatu du Sanferminetarako

Donibane peña, Iruñea | Jaiak

Donibane peñaren egitaraua:  Uztailak 8: Biziraun erromeria Uztailak 10: Los muga Uztailak 12: Lo Blanco Del Jamon Uztailak 13: Luziano eta Sedientos de Cumbia

Donibane peñak bere egitaraua proposatu du Sanferminetarako Donibane peña

Donibane peñaren egitaraua: 

Uztailak 8: Biziraun erromeria

Uztailak 10: Los muga

Uztailak 12: Lo Blanco Del Jamon

Uztailak 13: Luziano eta Sedientos de Cumbia


09:30

Uztailak 6 eta 7 Matalazen

MATALAZ, Iruñea | Kontzertua

Matalazeko egitaraua uztailaren 6an eta 7an

Uztailak 6 eta 7 Matalazen MATALAZ

Matalazeko egitaraua uztailaren 6an eta 7an


10:30
03:30

Oinez Txokoa

Oinez Txokoa, Iruñea | Kontzertua

Urtero bezala ,Oinez Txokoa Takoneraren parkean egongo da 10:30etatik goizaldeko 3:30etara. Pop, punk edota rock doinuak izanen dira entzungai.

Oinez Txokoa Oinez Txokoa

Urtero bezala ,Oinez Txokoa Takoneraren parkean egongo da 10:30etatik goizaldeko 3:30etara. Pop, punk edota rock doinuak izanen dira entzungai.


12:00
20:00

Sanferminak Zaldiko Maldikon

Zaldiko Maldiko, Iruñea | Jaiak

Aurtengo Sanferminetarako egitarau zabala eta anitza prestatu du elkarteak

Sanferminak Zaldiko Maldikon Zaldiko Maldiko

Aurtengo Sanferminetarako egitarau zabala eta anitza prestatu du elkarteak


17:00
23:00

Sanferminak Jarauta Kalean

Monton taberna, Iruñea | Kontzertua

Sanferminetan zehar Jarauta kaleko Monton tabernan eta Iruñea Gazte tabernan DJ egitarau zabala egongo da. 

Sanferminak Jarauta Kalean Monton taberna

Sanferminetan zehar Jarauta kaleko Monton tabernan eta Iruñea Gazte tabernan DJ egitarau zabala egongo da. 


18:30
23:59

Sanferminak LABAn

Laba gunea, Iruñea

Uztailaren 6tik 14ra DJak 18:30etatk aurrera LABAn Uztailak 6: Gramma x Xuxxe Uztailak 7: Itzaletan Sua. DJ Set -70-80s guatekea Uztailak 8: Arsenike Uztailak 9: Bull Uztailak 10: Zuribostnerisei Uztailak 11: Pibikens Uztailak 12: Naken Uztailak 13: Opilak Uztailak 14: HiruHiruki 

Sanferminak LABAn Laba gunea

Uztailaren 6tik 14ra DJak 18:30etatk aurrera LABAn

  • Uztailak 6: Gramma x Xuxxe
  • Uztailak 7: Itzaletan Sua. DJ Set -70-80s guatekea
  • Uztailak 8: Arsenike
  • Uztailak 9: Bull
  • Uztailak 10: Zuribostnerisei
  • Uztailak 11: Pibikens
  • Uztailak 12: Naken
  • Uztailak 13: Opilak
  • Uztailak 14: HiruHiruki 

23:00
23:30

Sanferminetako Su Festa

Ziudadela, Iruñea | Ikuskizuna

Hauek dira Sanferminetako Su Artifizialen Nazioarteko XXIII. Lehiaketan parte hartuko duten bederatzi lehiakideak. Ziudadela parkean, uztailaren 6tik 14ra, 23:00etan Uztailak 6, larunbata: Mediterranear PyrophoniaDiseinatzailea: Gaspar Guaita Ruiz.Piroteknia: Turis (Valencia)   Uztailak 7, igandea: Nattens magi (Gaueko magia)Diseinatzailea: Gunnar Boerge KnudsenPiroteknia: Højen & Magic Fyrværkeri ApS (Holstebro, Danimarka)   Uztailak 8, astelehena: Le charme à la française (Xarma frantsesari)Diseinatzailea: Christophe UbedaPiroteknia: Ardi (Paris, Frantzia) Uztailak 9, asteartea: PertseidakDiseinatzailea: Javier Lorenzo Martínez CastroPiroteknia: Pirotecnia Oscense (Huesca) Uztailak 10, asteazkena: Brave velocity! (Ausardia abiadura bizian)Diseinatzailea: Roeland WeijenburgPiroteknia: Caffero (Berlicum, Herbehereak) Uztailak 11, osteguna: La dolce vita (Bizitza gozoa)Diseinatzailea: Angelo PoleggiPiroteknia: Poleggi (Canepina, Italia) Uztailak 12, ostirala: My dream is... (Nire ametsa da...)Diseinatzailea: Alessio ScarsellaPiroteknia: Scarsella Fireworks (Alatri, Italia) Uztailak 13, larunbata: Ad astra (Izarretaraino)Diseinatzailea: Karl Mitchell-SheadPiroteknia: Illusion Fireworks Ltd. (Wooton, Erresuma Batua) Uztailak 14, igandea: Ziudadela, artea eta magiaDiseinatzailea: Pedro Alonso Fernández VidalPiroteknia: Pibierzo (Leon)

Sanferminetako Su Festa Ziudadela

Hauek dira Sanferminetako Su Artifizialen Nazioarteko XXIII. Lehiaketan parte hartuko duten bederatzi lehiakideak. Ziudadela parkean, uztailaren 6tik 14ra, 23:00etan

Uztailak 6, larunbata: Mediterranear Pyrophonia
Diseinatzailea: Gaspar Guaita Ruiz.
Piroteknia: Turis (Valencia)
 
Uztailak 7, igandea: Nattens magi (Gaueko magia)
Diseinatzailea: Gunnar Boerge Knudsen
Piroteknia: Højen & Magic Fyrværkeri ApS (Holstebro, Danimarka)
 
Uztailak 8, astelehena: Le charme à la française (Xarma frantsesari)
Diseinatzailea: Christophe Ubeda
Piroteknia: Ardi (Paris, Frantzia)

Uztailak 9, asteartea: Pertseidak
Diseinatzailea: Javier Lorenzo Martínez Castro
Piroteknia: Pirotecnia Oscense (Huesca)

Uztailak 10, asteazkena: Brave velocity! (Ausardia abiadura bizian)
Diseinatzailea: Roeland Weijenburg
Piroteknia: Caffero (Berlicum, Herbehereak)

Uztailak 11, osteguna: La dolce vita (Bizitza gozoa)
Diseinatzailea: Angelo Poleggi
Piroteknia: Poleggi (Canepina, Italia)

Uztailak 12, ostirala: My dream is... (Nire ametsa da...)
Diseinatzailea: Alessio Scarsella
Piroteknia: Scarsella Fireworks (Alatri, Italia)

Uztailak 13, larunbata: Ad astra (Izarretaraino)
Diseinatzailea: Karl Mitchell-Shead
Piroteknia: Illusion Fireworks Ltd. (Wooton, Erresuma Batua)

Uztailak 14, igandea: Ziudadela, artea eta magia
Diseinatzailea: Pedro Alonso Fernández Vidal
Piroteknia: Pibierzo (Leon)
Motak:
Guneak:

Egutegia

Uztaila
al ar az og ol lr ig
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Abuztua
al ar az og ol lr ig
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Urte osoko agenda ikusi »»